fbpx
biuro@upcontent.eu

Podsumowanie roku 2021 w UpContent

UpContent Podsumowanie 2021

Spis treści

Czas zmian, działań i wielkich projektów, które zakończyły się sukcesem – tymi słowami możemy podsumować rok 2021 w UpContent. Przez ostatnie 12 miesięcy nasza agencja nawiązała współpracę z liderami rynku branży technologicznej i kurierskiej, zrealizowała szereg zleceń dla sklepów internetowych, a do zespołu dołączyli doświadczeni pracownicy. Wspólnymi siłami stworzyliśmy angażujące czytelników treści i strategie contentowe, które zapewniły naszym klientom pierwsze pozycje w wynikach wyszukiwania. Nasza siła to content, a przyspieszenia dodają jej liczby w postaci generowanego ruchu. Zapoznaj się z naszymi dokonaniami w 2021 roku!

UpContent rośnie w siłę

Pierwszy kwartał 2021 roku to w naszej agencji czas dynamicznego rozwoju, rekrutacji i spotkań biznesowych. Zespół UpContent powiększył się w tym czasie o 18 nowych pracowników z doświadczeniem w SEO copywritingu oraz edycji tekstów, tworzeniu stron internetowych, marketingu, sprzedaży i obsłudze klienta. Stawiamy na wiedzę i umiejętności, ale oferujemy również szansę osobom, które chcą lepiej poznać świat marketingu internetowego, dlatego w tym czasie 7 osób zrealizowało praktyki studenckie pod okiem naszych specjalistów. Czas przeznaczony na merytoryczne szkolenia pozwolił nam zyskać w ten sposób 3 nowych copywriterów i webmastera, którzy skorzystali z możliwości dalszej współpracy i rozwoju zawodowego. Wysoka jakość treści to nasz priorytet, dlatego o poprawność stylistyczną i językową oraz merytoryczny aspekt tekstów dbają wnikliwi członkowie działu korekty. W 2021 roku grono mistrzów języka, którym nie umknie żaden przecinek i podwójna spacja zasiliły 3 osoby.

Nie tylko zespół pracowników powiększył się w 2021 roku. W połowie czerwca przenieśliśmy się do nowoczesnego, klimatyzowanego biura, które jest wyposażone we wszystko, co służy efektywnej pracy, z ekspresem do kawy na czele. Znalazło się również miejsce do stworzenia strefy konferencyjno-szkoleniowej z projektorem multimedialnym i wygodną sofą, gdzie odbywają się branżowe szkolenia, oczywiście z kawą. Nie uznajemy owocowych czwartków, ale tylko dlatego, że każdemu z nas jest bliższa idea Prosecco piątków. Stworzyliśmy zgrany team, który nie boi się wyzwań i pracuje na wspólny sukces. Z myślą o większym komforcie pracy w 2021 roku wprowadziliśmy możliwość pracy hybrydowej, a także wydłużyliśmy czas otwarcia biura, dzięki czemu każdy może ustawić swój grafik pracy w elastycznych godzinach.

Praca w UpContent to nie tylko „praca”. Poszerzamy stale swoją wiedzę, uczestnicząc w największych konferencjach z zakresu SEO i marketingu online. Czas pandemii uniemożliwił nam wyjazdy zagraniczne i udział w eventach, na których przed 2021 rokiem byliśmy stałymi bywalcami. Z przyjemnością za to uczestniczyliśmy w krajowych przedsięwzięciach jak SEO Rejs, Festiwal SEO, Targi eHandlu oraz SEM KRK, a także licznych webinarach i kursach online. W 2021 roku nie zabrakło również spotkań integracyjnych poza pracą, które pozwoliły nam umocnić relacje i zrozumieć, dlaczego czwartek nie jest odpowiednim dniem na imprezę firmową.

Efekty działań i największe projekty 2021 roku

W 2021 roku zespół UpContent dostarczał treści dla największych serwisów branżowych w Polsce, w tym lidera usług kurierskich oraz nowo powstającego bloga technologicznego, który dziś generuje ~1,8 mln ruchu w skali miesiąca (dane według Ahrefsa). Dołożyliśmy do tego sukcesu swoją cegiełkę w postaci napisanych 4 417 676 zzs w okresie od maja do grudnia 2021. Ponadto w swoim portfolio możemy również wyróżnić współpracę z wydawcami blogów o tematyce wnętrzarskiej, sportowej oraz optycznej. Pisaliśmy dla sklepów internetowych z elektroniką i sprzętem AGD, sklepów optycznych oraz oferujących odzież, sprzęt i akcesoria sportowe marek premium. W 2021 roku głównie tworzyliśmy artykuły poradnikowe i specjalistyczne teksty branżowe, rankingi produktów, opisy kategorii i filtrów, a także wartościowe opisy produktów. Zrealizowaliśmy strategie contentowe, które pozwoliły naszym klientom skutecznie zaplanować treści generujące wysoki ruch.

Doświadczenie w SEO Copywritingu wykorzystujemy także poza współpracą z klientami. W 2021 roku kontynuowaliśmy tworzenie naszych wewnętrznych serwisów internetowych: https://nawakacje.eu/ oraz https://budujemytutaj.pl/ o tematyce podróżniczej i budowlanej. Miarą naszego zaangażowania jest liczba wizyt i fraz kluczowych w top 10 wyników wyszukiwania. Użytkownicy wyszukiwarki Google mogą zobaczyć treści blogowe serwisu naWakacje.eu na pierwszej stronie wyszukiwań aż na 12 310 kluczowych zapytań (dane według Ahrefsa).

Rok 2021 w UpContent był również przełomowy pod względem ilości napisanych treści, a z każdym miesiącem pojawiały się nowe rekordy w liczbie przelanych na klawiaturę znaków. We wrześniu udało nam się napisać ponad 3 miliony zzs, choć nie zawsze było lekko. Szczegółowy research to nie wszystko, gdy trzeba zrozumieć zasady mechaniki kwantowej i opisać działanie komputera kwantowego Google. Na szczęście w naszym zespole mamy eksperta od nowych technologii i nauk ścisłych, któremu udało się w przejrzysty i ciekawy sposób rozłożyć maszynę na czynniki pierwsze, a następnie opisać zgodnie z technikami copywritingu SEO. W swoim zespole mamy również speców od kreacji wirtualnej i filmowej, dzięki czemu artykuły o nowinkach ze świata gier komputerowych oraz wielkiego ekranu nie stanowiły dla nas problemu.

Utwierdziliśmy się w tym, że nasza praca przynosi efekty, co potwierdzają szczegółowe analizy i liczby. W 2021 napisany przez nas tekst o Tinderze, który został opublikowany w sierpniu, już w listopadzie generował miesięczny ruch na poziomie 100 tysięcy wizyt (dane według Ahrefsa).

To nasze największe osiągnięcia i ogólne podsumowanie efektów pracy w minionym roku, choć na co dzień w 2021 mieliśmy wiele powodów do radości. Nie zwalniamy tempa, a nasza przyjaźń z robotem Google dopiero rozkwita. W 2022 mamy w planach zrealizować jeszcze więcej, ale o tym przeczytasz więcej w kolejnych publikacjach UpContent.

Zobacz inne