fbpx
biuro@upcontent.eu

Wtyczki do Chrome przydatne w pracy copywritera

Spis treści

Copywriterzy podczas tworzenia treści wspomagają się różnymi narzędziami, które usprawniają ich pracę. Przeglądarka Google Chrome pozwala na korzystanie z mnóstwa zarówno darmowych, jak i płatnych wtyczek. Przekonaj się, które z nich przydają się w SEO copywritingu!

Wtyczki Google Chrome do pracy z tekstem

  • LanguageTool – narzędzie, które pomaga zachować poprawność językową. Sprawdza ono teksty pod względem ortografii, gramatyki, stylu czy interpunkcji. Na bieżąco wskazuje błędy i sugeruje, jak je skorygować. Baza synonimów, którą aktywuje się dwukrotnym kliknięciem danego słowa, znacznie przyspiesza pracę nad artykułem czy opisem produktu. Wtyczka działa w ponad 30 językach i występuje w wersji darmowej oraz płatnej.
  • Grammarly – narzędzie działające na podobnej zasadzie co LanguageTool. Sugeruje poprawki błędów gramatycznych, ortograficznych czy interpunkcyjnych. Zmiany da się wprowadzać jednym kliknięciem. Działa nie tylko w programach do tworzenia teksów, ale i na innych stronach, w tym portalach społecznościowych. Pomaga zatem pisać zarówno poprawne artykuły, jak i wiadomości do bliskich czy e-maile do współpracowników.
  • Word Counter Plus – przydatna wtyczka do liczenia słów i znaków. Wystarczy zaznaczyć tekst (własny lub na dowolnej stronie internetowej), a następnie kliknąć prawy przycisk myszy i wybrać opcję Word Counter Plus. Wyświetlą się wtedy następujące informacje: liczba znaków i wyrazów, a także średnia i maksymalna długość słowa. Dzięki temu łatwo sprawdzać objętość poszczególnych akapitów artykułu, co pozwala dopasować jego całość do wymagań klienta.

Wtyczki jako narzędzia do SEO

  • Keyword Surfer – przydatna wtyczka SEO, która pomaga tworzyć treści ukierunkowane na pozycjonowanie. Używają jej copywriterzy, którzy sami muszą stworzyć brief lub chcą lepiej wykorzystać potencjał słów kluczowych. Narzędzie wyświetla dane do każdego wyniku w przeglądarce Google. Pokazuje podobne frazy kluczowe czy liczbę ich wyszukiwań.
  • Keywords Everywhere – za jego pomocą znajduje się powiązane słowa kluczowe i sprawdza, które z nich są często wyszukiwane. Można też zobaczyć, jakie inne frazy wpisują użytkownicy zainteresowani danym tematem i ustalić wartość CPC (Cost Per Click).
  • SEOquake – przydatne narzędzie dla copywriterów, które przeprowadza szybki audyt witryny, dla której się pisze. Analizuje słowa kluczowe i pozwala na eksportowanie danych do własnych plików.

 

Przeglądarka Google Chrome i dostępne w niej wtyczki pomagają ulepszać content zarówno pod kątem SEO, jak i języka. Warto z nich korzystać, ponieważ umożliwiają tworzenie poprawnych i dobrze pozycjonujących się tekstów dla klientów.

Zobacz inne