fbpx
biuro@upcontent.eu

Profesjonalny copywriter – dlaczego warto zatrudnić właśnie jego, a nie korzystać z usług freelancerów?

Spis treści

Publikowanie tekstów na naszej stronie internetowej lub na naszych profilach w mediach społecznościowych jest bardzo ważnym elementem zarówno pod kątem pozycjonowania strony, budowania marki czy pozyskiwania klientów. Bardzo często Jednak nie mamy samodzielnie czasu na pisanie tekstów, a zamawiamy je lub kupujemy w różnych miejscach np. w agencjach marketingowych, profesjonalnych copywriterów czy freelancerów czy na portalach ze zleceniami. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zawsze zamawianie ich od profesjonalnych copywriterów, którzy są specjalistami prywatnymi lub pracują w agencjach marketingowych. W tym tekście odpowiadamy zatem na pytanie dlaczego warto zlecać pisanie tekstów jedynie profesjonalistom, a nie zlecać tego zadania freelancerom.

Wysoka jakość tekstów

Pierwszym i zarazem najważniejszym plusem zlecenia pisania tekstów profesjonalnym copywriterom jest wysoka jakość tekstów. Jest to niezaprzeczalny plus, na który należy zwrócić uwagę, chcąc zlecić stworzenie treści. Profesjonalni copywriterzy pracują zarówno jako indywidualni specjaliści jak i są zatrudnieni w agencjach marketingowych. Posiadają spore doświadczenie oraz umiejętności i regularnie podnoszą swoje kompetencje. To wszystko sprawia, że tworzone przez nich teksty są poprawne gramatycznie oraz bezbłędne językowo. Są również wykonane zgodnie z zasadą SEO copywritingu i jeśli zależy nam na tym, aby tekst był przyjazny dla wyszukiwarki Google, warto wybierać tę opcję. Same treści są również poprawne merytorycznie i pisane odpowiednim językiem np. dla odpowiedniej grupy docelowej.

Gdy zamawiamy teksty u freelancerów, bardzo często robimy to u osób, które traktują pisanie tekstów jako dodatkowy sposób na zarobek lub jako jedną z wielu profesji i nie specjalizują się w niej. Teksty pisane przez takie osoby mogą nie spełniać wielu wymagań i być po prostu nisko jakościowe. Nie będą zatem dawały większych profitów zarówno od strony pozycjonowania jak i zaciekawienia klientów. Profesjonalni copywriterzy posiadają zaawansowane umiejętności pisania tekstów, które nabywali przez bardzo długi czas. Mogąc zatem skorzystać z usługi profesjonalisty i specjalisty w tej dziedzinie oraz osoby zajmującej się pisaniem w niezobowiązujący sposób, warto zatem wybierać pierwszą opcję. Choć na pierwszy rzut oka samo napisanie tekstu nie jest wymagające, po dokładniejszej analizie z tekstu napisanego profesjonalnie, uzyskamy dużo więcej korzyści.

Gwarancja jakości współpracy

Drugim bardzo ważnym plusem zlecenia pisania tekstów profesjonalnym copywriterom jest jakość współpracy. Specjaliści, którzy zajmują się copywritingiem indywidualnie lub sa zatrudni w agencjach marketingowych, nie są osobami anonimowymi. Budują oni markę przez wiele lat, posiadają szerokie portfolio publikacji, a także są zweryfikowani przed zatrudnieniem i w jego trakcie przez daną agencję. Korzystając z usług takich sposób, minimalizujemy zatem ryzyko nieprzewidzianych negatywnych sytuacji, które mogą wystąpić znacznie częściej przy współpracy z freelancerami. Często nie wiemy do końca o tych osobach zbyt wiele oraz ich doświadczeniu czy rekomendacjach. Dość trudno sprawdzić jest również jakość danego freelancera jeśli zlecamy pracę na portalach ze zleceniami. Współpraca z osobami wątpliwej jakości, może wiązać się z przekraczaniem i niedotrzymywaniem terminów, porzucaniem zleceń czy oddawaniem tekstów niezgodnych z naszymi wymaganiami.

Bezpieczeństwo

Ważnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę, zlecając pisanie treści, jest również bezpieczeństwo. Zlecając napisanie tekstu, otrzymanie ich w niezadowalającej jakości nie jest najgorszym scenariuszem. Jeśli będziemy współpracowali z niewiadomymi osobami, którymi często są freelancerzy niebędący profesjonalnymi copywriterami, możemy otrzymać plagiat tekstu. Osoby, które nie budują marki personalnej, dużo łatwiej mogą próbować manipulacji, gdyż w razie jej wykrycia nie stracą zbyt wiele np. stanowiska czy renomy i zarobku. Niezależnie od tego, w jaki sposób kupiliśmy dany tekst opublikowanie go na naszej stronie internetowej, może nieść ze sobą bardzo negatywne konsekwencje. Pierwszą z nich jest obniżenie rankingu naszej witryny w wyszukiwarce Google i konsekwencje związane z pozycjonowaniem strony internetowej. Wyszukiwarka może dotkliwie karać witryny publikujące czyjeś skradzione teksty. Może zakończyć się to nawet nałożeniem filtrów czy kar, które są trudne w usuwaniu. Drugim bardzo negatywnym skutkiem opublikowania plagiatu mogą być konsekwencje prawne. W ekstremalnych sytuacjach możemy zostać nawet pozwani do sądu oraz ponosić konsekwencje nieuczciwości niesprawdzonej osoby. Nam z kolei bardzo trudno będzie wyegzekwować zadośćuczynienie i odszkodowanie od freelancera, o którym nie wiemy zbyt wiele. Zakup treści na stronę internetową jest zatem ważnym procesem, a im bardziej renomowany copywriter tym większe bezpieczeństwo konkretnej transakcji.

Spory wybór profesjonalistów i atrakcyjne stawki

Wybieranie profesjonalnych copywriterów nie oznacza wcale dużych trudności. Na rynku działa wiele agencji marketingowych zatrudniających profesjonalistów, a także specjalistów zajmujących się copywritingiem indywidualnie. Nie będziemy mieli zatem większych problemów z odnalezieniem takich osób np. w wyszukiwarce Google czy w samych agencji marketingowych. Bardzo często duża konkurencja powoduje rywalizowanie stawkami, które są bardzo atrakcyjne. Wszystko to sprawia, że chcąc skorzystać z profesjonalnego copywritera, możemy zrobić to łatwo i tanio, a cała usługa będzie jedynie nieco droższa od najtańszych ofert nieznanych freelancerów, które mogą okazać się problematyczne i które będziemy musieli poprawiać. Duży wybór to też możliwość wybrania osoby lub agencji, z którą będzie współpracowało się nam najbardziej komfortowo i która może np. oferować dodatkowe usługi.

Zobacz inne