biuro@upcontent.eu

Prezent dla copywritera – co ciekawego warto wybrać?

Spis treści

Najlepszym prezentem dla copywritera byłaby zapewne tona znaków ze spacjami, ale w zwykłych sklepach również da się znaleźć trafne upominki. Twórca treści ucieszy się z podarunku pobudzającego kreatywność, ułatwiającego codzienną pracę i pozwalającego się rozwinąć. Czym obdarować copywritera?

Dobry kurs – idealny prezent dla copywritera

W pracy copywritera liczy się nieustanne poszerzanie wiedzy z zakresu nie tylko tworzenia treści, ale i marketingu czy e-commerce. Pomaga to w rozwoju umiejętności pisania i lepszym docieraniu do odbiorców za pomocą treści. Warto zatem podarować osobie piszącej np.:

 • kurs online z marketingu;
 • bilet na konferencję branżową;
 • e-book o contencie czy SEO.

Kursy czy bilety zwykle nieco kosztują, więc to idealny pomysł, kiedy na prezent składa się kilka osób. Natomiast e-booki da się znaleźć w atrakcyjniejszych cenach, a wybór jest ogromny. Poza tym można celować w zagadnienia, które w swoich tekstach porusza dany copywriter, i kupić odpowiednią książkę.

Kalendarz lub notes do planowania

Copywriting to branża dla osób dobrze zorganizowanych. W planowaniu czasu najlepiej sprawdzają się notesy i kalendarze, w których można zapisywać wszystkie deadline’y, ważne wydarzenia, terminy szkoleń i wiele więcej. Warto stawiać nie tylko na praktyczne, ale i estetycznie wykonane modele. Ciekawą opcję stanowią kilkuletnie codzienniki do notowania przemyśleń.

Dla copywriterów, którzy lubią czytać książki, sprawdzi się notes dla książkoholików. To specjalny brulion, w którym wpisuje się wszystkie przeczytane lektury, ocenia się je, a także wyróżnia najważniejsze informacje – autora, gatunek itd. To świetny sposób na usystematyzowanie tytułów.

Książka o tematyce językowej lub marketingowej

Twórcy contentu zwykle wyróżniają się ponadprzeciętną wiedzą językową, a tej nigdy za wiele. Warto podarować im ciekawe książki dotyczące poprawnej polszczyzny czy branży marketingowej. Do godnych uwagi tytułów należą m.in.:

 • Wszystko zależy od przyimka – Jerzy Bralczyk, Andrzej Markowski, Jan Miodek, Jerzy Sosnowski;
 • Polszczyzna. 200 felietonów o języku – Jan Miodek;
 • Lepiej po polsku – Andrzej Markowski;
 • Pokochawszy: o miłości w języku – Jerzy Bralczyk, Lucyna Kirwil;
 • Słownik dobrego stylu, czyli wyrazy, które się lubią – Mirosław Bańko;
 • Jak pisać, żeby chcieli czytać (i kupować) – Artur Jabłoński;
 • Psychologia sprzedaży – Brian Tracy;
 • Biblia Social Media – Kacper Bisanz, Karol Chojnacki, Przemek Przybylski.

Wygodne krzesło do pracy zdalnej

Zawód copywritera jest nierozłącznie związany z siedzeniem przy biurku, dlatego warto zastanowić się nad czymś, co wpłynie na wygodę i komfort pracy obdarowywanej osoby. Jeden z pomysłów to zakup wygodnego fotela z regulacją wysokości, nachylenia i innych parametrów.

Ciekawą opcją są także klękosiady, czyli krzesła pozwalające na pracę w wygodnej pozycji klęku. Można je wykorzystywać w różny sposób, a ciało układa się w tak, by mniej się męczyć. To jednak pomysł na prezent dla osoby, którą świetnie się zna i która np. często narzeka na ból pleców. Być może sprawdzi się też voucher na masaż?

Zabawne gadżety nawiązujące do codziennej pracy

Dobry prezent to ten, który wywołuje uśmiech. Na taki można zapracować za pomocą wesołych gadżetów w postaci koszulek, podkładek pod mysz, kubków, skarpet czy toreb na zakupy

W niektórych sklepach da się nawet znaleźć rzeczy odwołujące się do języka polskiego czy znanych, polskich autorów. Kupisz w nich np.:

 • kubki z cytatami pisarzy i sarkastycznymi napisami;
 • koszulki z wizerunkami wieszczy narodowych;
 • skarpety dla miłośników książek i nie tylko;
 • papeterię, w tym oryginalne kartki na różne okazje.

Do każdego copywritera trzeba podejść indywidualnie. Warto się postarać, aby prezent jak najlepiej wpisywał się w jego zainteresowania i potrzeby. Wtedy z pewnością się ucieszy!

Zobacz inne

Skąd brać pomysły na artykuły?

Prowadzenie firmowego bloga wymaga dużych pokładów kreatywności. Niezależnie od tego, w jakiej branży się działa, trzeba nieustannie przemierzać powiązane z nią obszary tematyczne i planować