fbpx
biuro@upcontent.eu

Ile artykułów publikować na blogu w ciągu miesiąca?

Spis treści

Prowadzenie bloga czy kont w mediach społecznościowych wymaga sporego zaangażowania i sumiennego planowania contentu. Posty muszą być przemyślane i nastawione na cel, jakim może być np. zwiększenie ruchu na stronie. Jak często wstawiać artykuły na bloga i czy regularność ma znaczenie?

Jak często publikować wpisy na blogu?

Na samym początku warto zaznaczyć, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak często publikować posty na blogu. Wiele zależy bowiem od celu, jaki chce się osiągnąć przez tworzenie contentu. Do najczęstszych założeń należą:

  • budowanie wizerunku firmy,
  • docieranie na wysokie pozycje w wyszukiwarce,
  • większy ruch na witrynie,
  • generowanie leadów.

Aby wzmacniać swoją pozycję eksperta w branży, należy tworzyć treści przede wszystkim merytoryczne i wyróżniające się na tle konkurencji. Bardzo częste publikowanie artykułów mogłoby zaburzyć jakość tekstów. W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem będzie dodawanie 1–2 wpisów w tygodniu.

Jeśli chce się przede wszystkim zwiększać ruch i docierać do nowych czytelników, powinno się publikować nieco częściej. Dobrym rozwiązaniem mogą być 3–4 wpisy tygodniowo. Trzeba jednak dostosować częstotliwość publikacji do swoich mocy przerobowych. Jeśli teksty miałyby mieć niezadowalającą jakość, lepiej udostępniać je rzadziej. Ważne, by były bardziej merytoryczne.

Małowartościowe treści nie pomogą ani w budowaniu silnego wizerunku marki, ani w zwiększaniu ruchu w dłuższej perspektywie czasu. Można jednak przyjąć, że im częściej na stronę trafia ciekawy, merytoryczny content, tym lepiej. Znaczenie ma także wielkość firmy, ponieważ dużym przedsiębiorstwom łatwiej przychodzi nawet codzienne publikowanie treści, niż np. kilkuosobowym biznesom, które mają mniej rąk do pracy. Wszystkim zainteresowanym treściami blogowymi polecamy skorzystanie z usług agencji copywriterskiej.

Kluczowa jest regularność publikacji. Wpisów nie musi być bardzo dużo, ale istotne, by pojawiały się systematycznie. Docenią to zarówno czytelnicy, jak i Google. Warto sprawdzić, jak często artykuły dodają przedstawiciele konkurencji. To niekiedy przydatna wskazówka podczas planowania własnych działań marketingowych.

Częstotliwość publikacji treści na blogu – znaczenie

Częstotliwość publikacji na blogu ma znaczenie w budowaniu relacji z klientami. Odbiorcy powinni wiedzieć, kiedy spodziewać się nowych treści, aby regularnie zaglądać na stronę marki i nie tracić zainteresowania tekstami. Regularne dodawanie artykułów pomaga w analizowaniu ruchu na stronie i zbierania statystyk dotyczących m.in. zainteresowania określonymi typami treści.

Systematyczność odgrywa też rolę w kwestii SEO, ponieważ ma znaczenie dla algorytmów. Regularnie publikujące blogi mają większą szansę na dostanie się na czołowe pozycje wyszukiwarki. To zaś poprawia widoczność, zwiększa zaangażowanie czytelników i pozwala nieustannie docierać do nowych osób.

Jak często publikować posty w firmowych social mediach?

Podobnie jak w przypadku prowadzenia bloga firmowego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wiele zależy od takich czynników jak:

  • charakterystyka branży,
  • wybrana platforma do publikacji,
  • dopasowywanie się do trendów,
  • pożądane cele.

Treści na Instagramie publikuje się zwykle częściej niż np. na LinkedInie. Mają one bowiem swobodniejszą formę. Można dodawać nie tylko zdjęcia i filmiki, ale i relacje, które znikają po upływie doby. Ważne, aby ustalić sobie określoną liczbę postów i systematycznie je udostępniać np. 2 czy 3 razy w tygodniu. Profile publikujące regularnie mają większe szanse na zbudowanie relacji z odbiorcami i docieranie do nowych.

W social mediach warto polecać także swoje wpisy na blogu. Gdy pojawia się nowy artykuł, można udostępnić link do niego w relacji czy wspomnieć w opisie rolki lub zdjęcia. Skuteczne blogowanie polega na regularności i dbaniu o rzetelność treści. Unikatowe, wartościowe teksty to klucz do sukcesu Twojego bloga.

Zobacz inne

Jak tworzyć treści z myślą o pokoleniu Z?

Przygotowanie dobrze skondensowanych i angażujących treści to wyzwanie każdego content creatora. Jak zaistnieć w świecie, w którym sekunda jest na wagę złota, a wszelka informacja