fbpx
biuro@upcontent.eu

Druga edycja Orion Woman – relacja z eventu dla kobiet z branży!

Relacja z Orion Woman

Spis treści

Druga edycja Orion Woman – relacja z eventu dla kobiet z branży!

1 lutego 2024 roku miałyśmy okazję wziąć udział w drugiej edycji Orion Woman. Wydarzenie odbyło się w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie – kreatywna przestrzeń nadała mu inspirującego charakteru. Jak przebiegł ten wyjątkowy event?

Orion Woman – wspaniała inicjatywa dla kobiet z branży digital marketingu

Pomysłodawczynią Orion Woman jest COO Orion Media Group Magdalena Żmuda. W 2023 roku to właśnie z jej inicjatywy odbyło się pierwsze spotkanie, które zainicjowało ten niezwykle potrzebny projekt. Ma on na celu zrzeszenie kobiet z branży digital marketingu poprzez wypracowanie siatki wzajemnego wsparcia i promocję kobiecego networkingu.

Druga edycja przebiegła pod hasłem „Brave in the city”, a jej uczestniczki pracowały m.in. nad zagadnieniem pewności siebie czy analizą swoich mocnych stron i szans rozwoju. Choć od zakończenia eventu nie minął nawet dzień, można już z pełnym przekonaniem uznać go za kolejny sukces inicjatywy. Co działo się w Galerii Domu Artysty Plastyka?

Przebieg wydarzenia – emocje i inspiracje

Pierwsze uczestniczki przybyły na miejsce o godzinie 14:00, ponieważ już o 14:30 rozpoczynał się panel dyskusyjny. Poprowadziła go Magdalena Żmuda, która zaprosiła do rozmowy trzy specjalistki: Annę Karolską, Katarzynę Gaweł i Agnieszkę Żukowską. Kobiety podzieliły się swoimi definicjami odwagi, opowiedziały o doświadczeniach związanych z syndromem oszusta i podpowiedziały, jak ubiegać się o podwyżkę czy awans.

Rozmowa zdecydowanie poszerzyła perspektywę uczestniczek na temat równości i relacji w pracy – słuchaczki nie kryły swoich pokrzepiających wniosków i pozytywnych wrażeń z tego, co usłyszały w trakcie rozmowy panelistek. Następnie odbyła się pierwsza część networkingowa, podczas której nawiązały się liczne znajomości. O 16:00 nadszedł czas na pierwsze warsztaty, które poprowadziła coachka Aleksandra Węgrowicz-Łastowiecka.

Podczas zajęć iLeader Woman każda z uczestniczek otrzymała karty pracy, dzięki którym mogła zaprojektować rozwój swojej kariery. Panie zajęły się także:

  • stworzeniem koła życia;
  • oceną zadowolenia z realizacji najważniejszych wartości;
  • skonstruowaniem własnego planu zmian,
  • zdefiniowaniem swoich mocnych stron i motywacji.

 

Po szkoleniu uczestniczki płynnie przeszły do kolejnej części networkingowej, by o 19:00 móc wziąć udział w następnych warsztatach, tym razem o charakterze ruchowym. Zajęcia poprowadziły aktorki – Agnieszka Bednarz-Tyran i Anna Gamrot, które współtworzą firmę What the nut?!.

Spotkanie było idealnym zwieńczeniem dnia pełnego pasjonującej pracy. Zajęcia pozwoliły każdej z kobiet wyjść nieco ze swojej strefy komfortu, poszerzyć wachlarz reakcji na nieoczekiwane sytuacje i zbudować zaufanie do swoich instynktów. Inspirowane teatrem warsztaty miały na celu zwiększenie pewności siebie i podniesienie kompetencji komunikacyjnych.

Prowadzące przybliżyły uczestniczkom zagadnienia zaangażowania, empatii i tworzenia bezpiecznego środowiska pracy, a także pozwoliły im spróbować swoich sił w improwizacjach aktorskich. Gry i ćwiczenia były doskonałym stymulatorem kreatywności, a w wielu momentach prowadziły także do istotnych wniosków. Nie obyło się także bez wzruszeń i wybuchów śmiechu!

Poza tym w przerwach panie mogły skosztować pysznej kawy, ciast czy przekąsek. Czekały na nie także prosecco i prezenty od jednego z partnerów wydarzenia – polskiej marki kosmetycznej Hagi. Event przebiegł w inspirującej atmosferze, która sprawiła, że z pewnością zapadnie w pamięci wszystkich uczestniczek na długo. My już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

Zobacz inne