fbpx
biuro@upcontent.eu

5 zalet korzystania z usług agencji copywriterskiej

Spis treści

Zwiększenie widoczności w wyszukiwarce, budowanie wizerunku eksperta, a także pozyskiwanie nowych klientów to tylko kilka z zalet współpracy z agencją contentową. Dlaczego warto powierzyć działania marketingowe swojego biznesu firmie zewnętrznej?

Przewaga nad freelancerami

Do przeprowadzania działań reklamowych i tworzenia treści na stronę internetową można zatrudnić zarówno agencję, jak i freelancerów. W pierwszym przypadku korzysta się z usług całego teamu, który ma swoje wypracowane standardy i procesy. Zwykle cechuje się również dużym doświadczeniem.

Osoby działające indywidualnie mogą charakteryzować się określonym stylem i zawsze działają w pojedynkę, co nieco zmniejsza liczbę pomysłów na kampanie czy teksty.

Agencje lepiej radzą sobie z dużą ilością pracy, ponieważ łatwiej im rozdysponować zadania i wyrobić się w krótkich terminach. Freelancer musi liczyć jedynie na siebie. Spora elastyczność firm pozwala im podejmować zarówno niewielkie, jak i ogromne zlecenia. Oznacza to, że każde przedsiębiorstwo, niezależnie od swojej wielkości, może skorzystać z usług działu marketingu.

W przypadku freelancerów zaletą jest bezpośrednia komunikacja z osobą odpowiedzialną za pracę. W agencji zwykle zadania czy wytyczne przechodzą przez managera. Ma to jednak swoje zalety, ponieważ podczas gdy inni pracują nad projektem, manager może rozmawiać z klientem i ustalać dodatkowe szczegóły współpracy. Odpowiada on również za efektywne rozdysponowanie działań.

Wszechstronność działań agencji copywriterskiej

Warto skorzystać z usług agencji, ponieważ oferuje ona full service. Zazwyczaj pracują w niej osoby specjalizujące się w różnych obszarach – tworzeniu treści, korekcie, planowaniu kampanii.

Każdy jest ekspertem w swojej dziedzinie, co pozwala na osiąganie satysfakcjonujących efektów. Klient zawsze może liczyć na fachową pomoc. W jednym miejscu zakupi zarówno nowe treści na stronę internetową, jak i plan contentowy na social media.

Oszczędności finansowe

Gdy zatrudnia się profesjonalną agencję copywriterską, zwykle zapewnia ona indywidualne podejście i dopasowuje ofertę do wymagań klienta pod względem finansowym. Często w przypadku zamawiania dużych ilości treści czy długotrwałego planowania treści można liczyć na zniżki i atrakcyjne opcje cenowe.

Freelancerzy nierzadko proponują wyższe ceny, ponieważ nie mają opcji zoptymalizowania pracy w zespole i wszystko muszą robić samodzielnie.

Wielu specjalistów w jednym miejscu

Różnorodni pracownicy agencji są równoznaczni z szerokim zakresem usług. Dzięki temu możliwe staje się przeprowadzanie spójnych i efektywnych kampanii, a także budowanie silnej pozycji marki w branży.

W dobrych agencjach pracują eksperci SEO, specjaliści od tworzenia treści, a także osoby odpowiedzialne za Google Ads czy tworzenie strategii wizerunkowych. Freelancer nie jest w stanie posiąść eksperckiej wiedzy z tak wielu obszarów jednocześnie.

Elastyczność usług agencji copywriterskiej

Warto współpracować z agencją, ponieważ dzięki grupie pracowników jej usługi są bardzo elastyczne. Zazwyczaj można także zapytać o coś niezawartego w oficjalnej ofercie, aby jeszcze lepiej dopasować działania do profilu marki. Każda współpraca to osobne warunki umowy i odrębne ustalenia, które mają spełniać oczekiwania obu stron.

Jeśli zależy Ci na content marketingu Twojej firmy, to koniecznie zapoznaj się z ofertą UpContent. Pomożemy Ci dotrzeć do grupy docelowej, zwiększyć rozpoznawalność marki i wspiąć się na szczyty wyszukiwarek!

Zobacz inne