biuro@upcontent.eu

5 zalet korzystania z usług agencji copywriterskiej

Spis treści

Zwiększenie widoczności w wyszukiwarce, budowanie wizerunku eksperta, a także pozyskiwanie nowych klientów to tylko kilka z zalet współpracy z agencją contentową. Dlaczego warto powierzyć działania marketingowe swojego biznesu firmie zewnętrznej?

Przewaga nad freelancerami

Do przeprowadzania działań reklamowych i tworzenia treści na stronę internetową można zatrudnić zarówno agencję, jak i freelancerów. W pierwszym przypadku korzysta się z usług całego teamu, który ma swoje wypracowane standardy i procesy. Zwykle cechuje się również dużym doświadczeniem.

Osoby działające indywidualnie mogą charakteryzować się określonym stylem i zawsze działają w pojedynkę, co nieco zmniejsza liczbę pomysłów na kampanie czy teksty.

Agencje lepiej radzą sobie z dużą ilością pracy, ponieważ łatwiej im rozdysponować zadania i wyrobić się w krótkich terminach. Freelancer musi liczyć jedynie na siebie. Spora elastyczność firm pozwala im podejmować zarówno niewielkie, jak i ogromne zlecenia. Oznacza to, że każde przedsiębiorstwo, niezależnie od swojej wielkości, może skorzystać z usług działu marketingu.

W przypadku freelancerów zaletą jest bezpośrednia komunikacja z osobą odpowiedzialną za pracę. W agencji zwykle zadania czy wytyczne przechodzą przez managera. Ma to jednak swoje zalety, ponieważ podczas gdy inni pracują nad projektem, manager może rozmawiać z klientem i ustalać dodatkowe szczegóły współpracy. Odpowiada on również za efektywne rozdysponowanie działań.

Wszechstronność działań agencji copywriterskiej

Warto skorzystać z usług agencji, ponieważ oferuje ona full service. Zazwyczaj pracują w niej osoby specjalizujące się w różnych obszarach – tworzeniu treści, korekcie, planowaniu kampanii.

Każdy jest ekspertem w swojej dziedzinie, co pozwala na osiąganie satysfakcjonujących efektów. Klient zawsze może liczyć na fachową pomoc. W jednym miejscu zakupi zarówno nowe treści na stronę internetową, jak i plan contentowy na social media.

Oszczędności finansowe

Gdy zatrudnia się profesjonalną agencję copywriterską, zwykle zapewnia ona indywidualne podejście i dopasowuje ofertę do wymagań klienta pod względem finansowym. Często w przypadku zamawiania dużych ilości treści czy długotrwałego planowania treści można liczyć na zniżki i atrakcyjne opcje cenowe.

Freelancerzy nierzadko proponują wyższe ceny, ponieważ nie mają opcji zoptymalizowania pracy w zespole i wszystko muszą robić samodzielnie.

Wielu specjalistów w jednym miejscu

Różnorodni pracownicy agencji są równoznaczni z szerokim zakresem usług. Dzięki temu możliwe staje się przeprowadzanie spójnych i efektywnych kampanii, a także budowanie silnej pozycji marki w branży.

W dobrych agencjach pracują eksperci SEO, specjaliści od tworzenia treści, a także osoby odpowiedzialne za Google Ads czy tworzenie strategii wizerunkowych. Freelancer nie jest w stanie posiąść eksperckiej wiedzy z tak wielu obszarów jednocześnie.

Elastyczność usług agencji copywriterskiej

Warto współpracować z agencją, ponieważ dzięki grupie pracowników jej usługi są bardzo elastyczne. Zazwyczaj można także zapytać o coś niezawartego w oficjalnej ofercie, aby jeszcze lepiej dopasować działania do profilu marki. Każda współpraca to osobne warunki umowy i odrębne ustalenia, które mają spełniać oczekiwania obu stron.

Jeśli zależy Ci na content marketingu Twojej firmy, to koniecznie zapoznaj się z ofertą UpContent. Pomożemy Ci dotrzeć do grupy docelowej, zwiększyć rozpoznawalność marki i wspiąć się na szczyty wyszukiwarek!

Zobacz inne

1000 ZZS – co to znaczy?

Skróty i akronimy stały się nieodłączną częścią języka polskiego. W branży marketingowej klienci dosyć często napotykają termin „1000 ZZS” – zwykle ma to miejsce podczas

Black Week 2023 w UpContent!

Black Week 2023 w UpContent! Niebawem wyczekiwany przez łowców promocji Black Friday, ale w UpContent obchodzimy go przez cały tydzień! Przygotowaliśmy trzy pakiety, dzięki którym

Jak stworzyć portfolio copywritera?

Dobre portfolio to podstawa do zdobywania zleceń wśród copywriterów freelancerów. Często wymaga się takiego pliku również od osób, które ubiegają się o pracę w agencji